Alfa

Sterowanie klimatyzatorem za pomocą telefonu
Klimatyzatory Alfa posiadają możliwość obsługi poprzez sieć WiFi, wystarczy zakupić specjalny moduł do sterowania urządzeniem przez sieć Internet. Do obsługi urządzenia oprócz modułu potrzebny będzie jedynie telefon lub tablet z systemem iOS lub Android z zainstalowaną aplikacją INVmate II (do pobrania w Apple Appstore oraz Sklep Play).

Jonizator Superpower
Jonizator wytwarza jony ujemne które neutralizują nieprzyjemne zapachy, kurz, dym oraz pyłki sprawiając że powietrze staje się świeże.

Klasa energetyczna A++
Urządzenie zostało sklasyfikowane w prawie najwyższej klasie energetycznej, co oznacza nic innego jak znaczące oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej.

Chłodzenie w niskich temperaturach zewnętrznych
Specjalnie zaprojektowana jednostka zewnętrzna pozwala chłodzić pomieszczenia nawet gdy na zewnątrz panuje zima a temperatury spadają nawet do -15°C.

Tryb pracy nocnej
Tryb pracy nocnej polega na stopniowym zwiększaniu temperatury o 2°C latem a obniżaniu zimą, gdy śpimy. Taka stopniowa regulacja temperatury pozwala na zwiększenie komfortu podczas snu a także ma wpływ na zmniejszenie zużycia energii.

5 stopni prędkości wentylatora jednostki zewnętrznej
Wentylator urządzenia zewnętrznego posiada pięciostopniową regulację prędkości, która pozwala na dostosowanie wentylacji urządzenia do zapotrzebowania urządzenia wewnętrznego na moc chłodniczą.

12 stopni prędkości turbiny jednostki wewnętrznej
Turbina jednostki wewnętrznej jest regulowana w dwunastostopniowej skali co pozwala dostosowywać moc nawiewu do aktualnej temperatury i utrzymywać temperaturę na zadanym poziomie jeszcze precyzyjniej.

Automatyczny ruch listwy głównej nawiewu
Listwa nawiewu po uruchomieniu funkcji automatycznego ruchu steruje ruchem powietrza automatycznie w zakresie góra-dół. Uruchomienie tej funkcji poprawia znacząco cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, co w efekcie sprawia że temperatura powietrza w każdej części pomieszczenia jest bardzo podobna.

Automatyczny restart
W przypadku chwilowego zaniku prądu w sieci do której podłączony jest klimatyzator, urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie zachowując przy tym wszystkie parametry i ustawienia, które były aktywne podczas pracy urządzenia przed awarią zasilania.

Wykrywanie wycieku czynnika chłodniczego
Urządzenie za pomocą czujników temperatury oraz specjalnych algorytmów jest w stanie ocenić czy miał miejsce wyciek czynnika chłodniczego o czym poinformuje użytkownika wyświetlając kod "EC". W przypadku tej usterki urządzenie nie pozwoli uruchomić sprężarki aby zabezpieczyć ją przed przegrzaniem i nieodwracalnym uszkodzeniem.

Pamięć położenia żaluzji
Urządzenie posiada funkcję zapamiętywania położenia listwy nawiewu, dzięki czemu po każdym uruchomieniu klimatyzatora listwa żaluzji automatycznie ustawia się w położeniu, w którym była ustawiona podczas poprzedniej pracy urządzenia.

24-godzinny programator
Funkcja programatora pozwala zaplanować pracę urządzenia w zakresie doby. Funkcja ta pozwala zaprogramować urządzenie tak, aby uruchomiło się automatycznie po określonej liczbie godzin po czym automatycznie wyłączyło również po podanej przez użytkownika liczbie godzin. Prosty przykład: Ustawienie TIMER ON na 23 sprawi że urządzenie uruchomi się za 23 godziny, równoczesne ustawienie TIMER OFF na 24 sprawi że urządzenie wyłączy się za 24 godziny. Urządzenie będzie pracować łącznie jedną godzinę. Aplikacja INVMATE II pozwala zaprogramować w ten sposób klimatyzator ale na przełomie całego tygodnia.

Automatyczna diagnoza błędów
Po wykryciu usterki przez urządzenie zostanie ona zasygnalizowana poprzez wyświetlenie komunikatu błędu w formie dwu-znakowego kodu błędu. Funkcja ta pozwala serwisantowi na łatwiejszą diagnozę a w efekcie przekłada się na szybsze wyeliminowanie usterki.

Technologia All DC Inverter
All DC Inverter oznacza, że każdy silnik elektryczny w urządzeniu jest silnikiem bez-szczotkowym zasilanym prądem stałym, a sprężarka urządzenia jest sprężarką Inverterową.

Zabezpieczenie przed nawiewem mroźnego powietrza
Gdy urządzenie zostanie uruchomione w trybie ogrzewania funkcja nie pozwoli na nadmuch powietrza dopóki wymiennik jednostki wewnętrznej nie osiągnie wysokiej temperatury. Zapobiega to mroźnemu powietrzu wydmuchiwanemu przez urządzenie i potęgującemu uczucie chłodu.

Funkcja turbo
Funkcja turbo ma za zadanie pozwolić użytkownikowi na schłodzenie lub ogrzanie pomieszczenia w najkrótszym możliwym czasie.

Dwustronny odpływ skroplin
Urządzenie posiada odprowadzenia skroplin z dwóch stron jednostki wewnętrznej, co znacznie zwiększa ilość możliwych miejsc montażu.

Model Jednostki (Wew/Zew)  A5MVI-10WFR / A5MVO-10 A5MVI-13WFR / A5MVO-13
Źródło energii 220-240V/50Hz/1Ph 220-240V/50Hz/1Ph
Wydajność chłodnicza (kW) 2.64 3.52
Wydajność grzewcza (kW) 2.93 3.81
SEER / SCOP 6.10 / 4.00 6.10 / 4.00
Klasyfikacja energetyczna (chłodzenie/grzanie) A++ / A+ A++ / A+
Pobór mocy (W) (chłodzenie/grzanie) 100-1240 / 120-1200 100-1580 / 130-1510
Pobór prądu (A) (chłodzenie/grzanie) 0.40-5.40 / 0.50-5.20 0.40-6.90 / 0.60-6.60
Przepływ powietrza jed. wew. (m3/h) 430/320/230 520/420/340
Poziom hałasu jedn. wewn. (dB(A)) 25/31/38 26/32/38
Poziom hałasu jedn. zewn. (dB(A)) 53 55
Wymiar rury przyłączeniowej (ciecz) 1/4" 1/4"
Wymiar rury przyłączeniowej (gaz) 3/8" 3/8"
Temperatura stabilnej pracy: chłodzenie -15°C - 50°C -15°C - 50°C
Temperatura stabilnej pracy: grzanie -15°C - 30°C -15°C - 30°C
Wymiary jednostki wewnętrznej (mm) 715 x 188 x 250 800 x 188 x 275
Wymiary jednostki zewnętrznej (mm) 770 x 300 x 555 770 x 300 x 555
Rodzaj czynnika chłodniczego R410A / 800g R410A / 800g
Waga wewn./zewn. (kg) 6.3 / 25.2 7.2 / 25.5

Szukasz informacji o marce Inventor. Wszystko co musisz wiedzieć na temat klimatyzacji znajdziesz właśnie tu.

Pobierz katalogi i broszury dotyczące  wszystkich urządzeń marki Inventor.

Zainteresowany produktami marki Inventor. Szukasz szczegółowych informacji. Zapraszamy do kontaktu.