Aria R32

Sterowanie klimatyzatorem za pomocą telefonu
Klimatyzatory Aria posiadają możliwość obsługi poprzez sieć WiFi w standardzie, dzięki temu nie ma potrzeby zakupu oddzielnego modułu do sterowania urządzeniem przez sieć Internet. Do obsługi urządzenia potrzebny będzie jedynie telefon lub tablet z systemem iOS lub Android z zainstalowaną aplikacją INVmate II (do pobrania w Apple Appstore oraz Sklep Play).

Ekologiczny czynnik chłodniczy - Difluorometan (R32)
W klimatyzatorach powszechnie stosuje się czynnik R410A. Rozporządzenie F-gazowe uchwalone przez Parlament Europejski nakazuje stopniowe wycofywanie czynników mających negatywne oddziaływanie na środowisko i zastąpienie go bardziej ekologicznymi czynnikami. Takim produktem jest czynnik chłodniczy R32 o mniejszym potencjale wywołania efektu cieplarnianego. Jest to sprawdzony czynnik chłodniczy będący obecnie składnikiem mieszanin stosowanych w czynniku R410A. Jest to czynnik niskopalny z małą prędkością rozprzestrzeniania się płomienia. Jego potencjał niszczenia warstwy ozonowej wynosi 0, natomiast potencjał wywołania efektu cieplarnianego stanowi w przybliżeniu 1/3 współczynnika GWP dla R410A. R32 poprawia także efektywność energetyczną urządzenia, badania pokazują że poprawa wydajności może sięgać nawet do 10%.

Filtr powietrza o wysokiej gęstości
Klimatyzator Aria wyposażony został w filtr przeciwpyłkowy o zwiększonej gęstości w porównaniu do standardowego filtra. Zastosowanie takiego rodzaju filtra pozwala wychwycić aż o 40% więcej cząsteczek kurzu z powietrza.

Potrójna filtracja powietrza
Klimatyzator Aria wyposażony został we wkładkę z trzema filtrami odświeżającymi powietrze.

  • Filtr z witaminą C - Filtr emituje witaminę C, która następnie wchłaniana jest przez skórę osób znajdujących się w pomieszczeniu w którym zainstalowany jest klimatyzator. Witamina C zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, stymuluje produkcję kolagenu oraz zmniejsza poziom stresu.
  • Filtr katalityczny - Filtr którego zadaniem jest usunięcie szkodliwych cząsteczek i  nieprzyjemnych zapachów z powietrza za pomocą wielowarstwowej powłoki katalizatora i warstwy włókna. Filtr skutecznie usuwa szkodliwe, organiczne związki oraz lotne cząstki formaldehydu ze skutecznością sięgającą 93% w ciągu 3 godzin.
  • Filtr z jonami srebra - Srebro słynie ze swoich bardzo silnych właściwości bakteriobójczych. Toksyczne dla wyłapywanych przez niego mikroorganizmów są zwłaszcza jony srebra, które działają na ich pojedyncze komórki. Dzięki katalitycznym właściwościom srebra, utlenieniu ulega materiał genetyczny komórki. Skuteczność filtru z jonami srebra obejmuje likwidację przeszło 99,99% bakterii i grzybów.

Powłoka antykorozyjna chroniąca wymiennik ciepła jednostki zewnętrznej
Specjalnie zaprojektowana powłoka organiczna, którą pokryte zostały lamele wymiennika ciepła jednostki zewnętrznej chroni urządzenie przed szkodliwym wpływem czynników wywołujących korozję takich jak deszcz, słone powietrze, etc. Ponadto, testy pokazały że powłoka oprócz właściwości antykorozyjnych posiada także właściwości mające wpływ na zwiększenie wydajności urządzenia.

Klasa energetyczna A++
Urządzenie zostało sklasyfikowane w prawie najwyższej klasie energetycznej, co oznacza nic innego jak znaczące oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej.

Niski poziom hałasu
Jednostka Aria w trybie pracy z najwolniejszymi obrotami wentylatora jednostki wewnętrznej osiąga poziom hałasu wynoszący zaledwie 21 dB(A), co jest hałasem porównywalnym do dźwięku wydawanego przez zegarek.

Filtr jonizujący
Uwalnia ujemne jony neutralizując jony dodatnie, dzięki czemu pomaga utrzymać świeże powietrze. Poprawa elektrochemiczna powietrza ma pozytywny wpływ na samopoczucie – łagodzi stres i poprawia odporność.

Tryb całkowitego wyciszenia
Urządzenie pozwala wyłączyć wyświetlacz jednostki wewnętrznej a także wyciszyć wszelkie dźwięki wydobywające się z urządzenia, co pozwala na spokojny sen.

Ogrzewanie pomieszczeń zimą
Urządzenie posiada funkcję pozwalającą dogrzewać mieszkanie zimą co ma zapobiec zamarzaniu wody w instalacji sanitarno-grzewczej oraz wszelkim usterkom ściśle związanym z przemrożeniem pomieszczenia.

Sterowanie nawiewem powietrza w dwóch płaszczyznach
Urządzenie pozwala na zmianę kąta położenia zarówno głównej listwy dystrybucyjnej powietrza, jak i kratek kierujących powietrze w płaszczyźnie poziomej.

Funkcja "Śledź Mnie"
Technologia "Śledź Mnie" wykorzystuje czujnik temperatury umieszczony w pilocie, po aktywowaniu funkcji urządzenie otrzymuje sygnał z pilota zawierający informację o temperaturze odczytanej przez pilota, dzięki czemu temperatura w miejscu gdzie znajduje się pilot (musi być widoczny dla urządzenia) będzie dokładnie taka jak temperatura ustawiona przez użytkownika.

Samodzielne oczyszczanie
Urządzenie po aktywowaniu funkcji oczyszczania, samoczynnie osuszy parownik, dzięki czemu nie rozwinie się na nim pleśń i pozostanie czysty na dłużej.

Funkcja "Ultra Silence"
Funkcja "Ultra Silence" pozwala użytkownikowi osiągnąć wyjątkowo wysoki poziom komfortu poprzez zminimalizowanie prędkości obrotowej wentylatora jednostki wewnętrznej, a także obniżenie częstotliwości pracy sprężarki. Funkcja ta ma wpływ na wydajność chłodniczą dlatego polecane jest uruchamianie jej gdy pomieszczenie jest już schłodzone, a także nie występuje w tym pomieszczeniu duży ruch domowników. Przykładem takiego pomieszczenia będzie sypialnia lub biuro.

Chłodzenie w niskich temperaturach zewnętrznych
Specjalnie zaprojektowana jednostka zewnętrzna pozwala chłodzić pomieszczenia nawet gdy na zewnątrz panuje zima a temperatury spadają nawet do -15°C.

Tryb pracy nocnej
Tryb pracy nocnej polega na stopniowym zwiększaniu temperatury o 2°C latem a obniżaniu zimą, gdy śpimy. Taka stopniowa regulacja temperatury pozwala na zwiększenie komfortu podczas snu a także ma wpływ na zmniejszenie zużycia energii.

5 stopni prędkości wentylatora jednostki zewnętrznej
Wentylator urządzenia zewnętrznego posiada pięciostopniową regulację prędkości, która pozwala na dostosowanie wentylacji urządzenia do zapotrzebowania urządzenia wewnętrznego na moc chłodniczą.

12 stopni prędkości turbiny jednostki wewnętrznej
Turbina jednostki wewnętrznej jest regulowana w dwunastostopniowej skali co pozwala dostosowywać moc nawiewu do aktualnej temperatury i utrzymywać temperaturę na zadanym poziomie jeszcze precyzyjniej.

Automatyczny ruch listwy głównej nawiewu
Listwa nawiewu po uruchomieniu funkcji automatycznego ruchu steruje ruchem powietrza automatycznie w zakresie góra-dół. Uruchomienie tej funkcji poprawia znacząco cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, co w efekcie sprawia że temperatura powietrza w każdej części pomieszczenia jest bardzo podobna.

Automatyczny restart
W przypadku chwilowego zaniku prądu w sieci do której podłączony jest klimatyzator, urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie zachowując przy tym wszystkie parametry i ustawienia, które były aktywne podczas pracy urządzenia przed awarią zasilania.

Wykrywanie wycieku czynnika chłodniczego
Urządzenie za pomocą czujników temperatury oraz specjalnych algorytmów jest w stanie ocenić czy miał miejsce wyciek czynnika chłodniczego o czym poinformuje użytkownika wyświetlając kod "EC". W przypadku tej usterki urządzenie nie pozwoli uruchomić sprężarki aby zabezpieczyć ją przed przegrzaniem i nieodwracalnym uszkodzeniem.

Przypomnienie o czyszczeniu filtrów
Urządzenie posiada funkcję, która przypomni użytkownikowi o tym, że należy wykonać czyszczenie i konserwację filtrów przeciwpyłowych urządzenia.

Korekta odczytu temperatury
Z uwagi na to, że jednostki wewnętrzne są umieszczane na pewnej wysokości może wystąpić różnica temperatur powietrza przy podłodze oraz w miejscu gdzie znajduje się czujnik temperatury otoczenia czyli na wlocie do urządzenia. Oprogramowanie urządzenia Aria posiada specjalny algorytm którego zadaniem jest kompensacja odczytu aby urządzenie mogło tak dobrać swoje parametry pracy aby żadna część pomieszczenia nie była przechłodzona lub przegrzana.

Pamięć położenia żaluzji
Urządzenie posiada funkcję zapamiętywania położenia listwy nawiewu, dzięki czemu po każdym uruchomieniu klimatyzatora listwa żaluzji automatycznie ustawia się w położeniu, w którym była ustawiona podczas poprzedniej pracy urządzenia.

24-godzinny programator
Funkcja programatora pozwala zaplanować pracę urządzenia w zakresie doby. Funkcja ta pozwala zaprogramować urządzenie tak, aby uruchomiło się automatycznie po określonej liczbie godzin po czym automatycznie wyłączyło również po podanej przez użytkownika liczbie godzin. Prosty przykład: Ustawienie TIMER ON na 23 sprawi że urządzenie uruchomi się za 23 godziny, równoczesne ustawienie TIMER OFF na 24 sprawi że urządzenie wyłączy się za 24 godziny. Urządzenie będzie pracować łącznie jedną godzinę. Aplikacja INVMATE II pozwala zaprogramować w ten sposób klimatyzator ale na przełomie całego tygodnia.

Automatyczna diagnoza błędów
Po wykryciu usterki przez urządzenie zostanie ona zasygnalizowana poprzez wyświetlenie komunikatu błędu w formie dwu-znakowego kodu błędu. Funkcja ta pozwala serwisantowi na łatwiejszą diagnozę a w efekcie przekłada się na szybsze wyeliminowanie usterki.

Technologia All DC Inverter
All DC Inverter oznacza, że każdy silnik elektryczny w urządzeniu jest silnikiem bez-szczotkowym zasilanym prądem stałym, a sprężarka urządzenia jest sprężarką Inverterową.

Zabezpieczenie przed nawiewem mroźnego powietrza
Gdy urządzenie zostanie uruchomione w trybie ogrzewania funkcja nie pozwoli na nadmuch powietrza dopóki wymiennik jednostki wewnętrznej nie osiągnie wysokiej temperatury. Zapobiega to mroźnemu powietrzu wydmuchiwanemu przez urządzenie i potęgującemu uczucie chłodu.

Funkcja turbo
Funkcja turbo ma za zadanie pozwolić użytkownikowi na schłodzenie lub ogrzanie pomieszczenia w najkrótszym możliwym czasie.

Dwustronny odpływ skroplin
Urządzenie posiada odprowadzenia skroplin z dwóch stron jednostki wewnętrznej, co znacznie zwiększa ilość możliwych miejsc montażu.

Praca w trybie awaryjnym
Gdy urządzenie wykryje usterkę czujnika temperatury wewnętrznej wyświetli kod błędu natomiast praca urządzenia nie zostanie przerwana jak to ma miejsce w starszych urządzeniach i będzie możliwe jego ponowne uruchomienie (tylko w trybie chłodzenia). Pozwala to użytkownikowi spokojnie oczekiwać na przyjazd serwisanta w przypadku fali upałów.

Pobór 1W energii w trybie czuwania
Podzespoły elektroniczne urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób aby być jak najbardziej energooszczędne, dlatego urządzenie w trybie czuwania pobiera zaledwie 1W energii co oznacza, że plasuje się w czołówce urządzeń jeśli chodzi o oszczędność energii w trybie czuwania.

Model Jednostki (Wew/Zew) AR1MVI32-09WiFiR AR1MVO-09 AR1MVI32-12WiFiR AR1MVO-12
Wydajność Chłodnicza (kW) 2.70 (1.03-3.20) 3.51 (0.82-4.16)
Wydajność Grzewcza (kW) 2.93 (0.87-3.66) 3.81 (0.84-4.78)
SEER / SCOP 7.6 / 4.0 7.5 / 4.0
Klasa Energetyczna A++ / A+ A++ / A+
Roczne Zużycie Energii: Chłodzenie/Grzanie (kWh/Rok) 124 / 910 163 / 933
Parametry Zasilania (V/Hz/Ph) 220-240 / 50 / 1 220-240 / 50 / 1
Pobór Prądu: Chłodzenie/Grzanie (A) 3.25 (0.3-5.3) / 3.44 (0.6-5.7) 4.74 (0.2-6.9) / 4.47 (0.6-7.4)
Pobór Mocy: Chłodzenie/Grzanie (W) 749 (70-1230) / 715 (140-1310) 1089 (50-1600) / 1050 (130-1710)
Przepływ Powietrza (m3/h) 521 / 429 / 259 539 / 478 / 294
Poziom Hałasu Jednostki Wewnętrznej (dB(A)) 21 / 22 / 29.5 / 37 21 / 22 / 30 / 38
Poziom Hałasu Jednostki Zewnętrznej (dB(A)) 55 55
Poziom Mocy Akustycznej Jednostki Wewnętrznej (dB(A)) 53 55
Poziom Mocy Akustycznej Jednostki Zewnętrznej (dB(A)) 59 60
Rodzaj Czynnika / Napełnienie Fabryczne (do 5mb) R32 / 700g R32 / 800g
Średnica Rur (Ciecz | Gaz) 1/4" | 3/8" 1/4" | 3/8"
Instalacja: Maks. Długość | Różn. wysokości | Dod. czynnik 25 m | 10 m | 12 g/m 25 m | 10 m | 12 g/m
Przewód Zasilający Jednostki Zewnętrznej / Bezpiecznik (A) 3 x 1.5 mm2 / 10 3 x 1.5 mm2 / 10
Przewód Zasilająco-Sygnałowy Jednostki Wewnętrznej 5 x 1.5 mm2 5 x 1.5 mm2
Wymiary Jednostki Wewnętrznej (mm) 722 x 187 x 290 802 x 189 x 297
Wymiary Jednostki Zewnętrznej (mm) 770 x 300 x 555 770 x 300 x 555
Rozstaw Otworów Montażowych Jednostki Zewnętrznej (mm) 487 x 298 487 x 298
Waga Netto (Wewnętrzna/Zewnętrzna) 7.4 / 26.4 8.2 / 26.5
Zakres Temperatury Zewnętrznej (Chłodzenie) -15°C - 50°C -15°C - 50°C
Zakres Temperatury Zewnętrznej (Grzanie) -15°C - 30°C -15°C - 30°C

Model Jednostki (Wew/Zew) AR1MVI32-18WiFiR AR1MVO-18 AR1MVI32-24WiFiR AR1MVO-24
Wydajność Chłodnicza (kW) 5.27 (1.72-6.21) 7.33 (2.57-8.44)
Wydajność Grzewcza (kW) 5.56 (1.05-6.98) 7.62 (1.52-9.44)
SEER / SCOP 6.7 / 4.0 6.9 / 4.0
Klasa Energetyczna A++ / A+ A++ / A+
Roczne Zużycie Energii: Chłodzenie/Grzanie (kWh/Rok) 272 / 1435 370 / 1785
Parametry Zasilania (V/Hz/Ph) 220-240 / 50 / 1 220-240 / 50 / 1
Pobór Prądu: Chłodzenie/Grzanie (A) 6.68 (0.5-10.4) / 6.35 (0.8-10.8) 10.44 (1.0-14.1) / 9.46 (1.4-14.4)
Pobór Mocy: Chłodzenie/Grzanie (W) 1538 (120-2390) 1461 (190-2490) 2402 (230-3350) 2177 (230-3370)
Przepływ Powietrza (m3/h) 750 / 505 / 420 1050 / 750 / 560
Poziom Hałasu Jednostki Wewnętrznej (dB(A)) 21 / 27 / 33 / 42 26 / 30 / 40 / 46
Poziom Hałasu Jednostki Zewnętrznej (dB(A)) 57 59
Poziom Mocy Akustycznej Jednostki Wewnętrznej (dB(A)) 57 60
Poziom Mocy Akustycznej Jednostki Zewnętrznej (dB(A)) 62 65
Rodzaj Czynnika / Napełnienie Fabryczne (do 5mb) R32 / 1250g R32 / 1600g
Średnica Rur (Ciecz | Gaz) 1/4" | 1/2" 3/8" | 5/8"
Instalacja: Maks. Długość | Różn. wysokości | Dod. czynnik 30 m | 20 m | 12 g/m 30 m | 20 m | 24 g/m
Przewód Zasilający Jednostki Zewnętrznej / Bezpiecznik (A) 3 x 2.5 mm2 / 16 3 x 2.5 mm2 / 16
Przewód Zasilająco-Sygnałowy Jednostki Wewnętrznej 5 x 1.5 mm2 5 x 1.5 mm2
Wymiary Jednostki Wewnętrznej (mm) 965 x 215 x 319 1080 x 226 x 335
Wymiary Jednostki Zewnętrznej (mm) 800 x 333 x 554 845 x 320 x 700
Rozstaw Otworów Montażowych Jednostki Zewnętrznej (mm) 514 x 340 540 x 350
Waga Netto (Wewnętrzna/Zewnętrzna) 9.0 / 37.0 12.0 / 48.0
Zakres Temperatury Zewnętrznej (Chłodzenie) -15°C - 50°C -15°C - 50°C
Zakres Temperatury Zewnętrznej (Grzanie) -15°C - 30°C -15°C - 30°C

Szukasz informacji o marce Inventor. Wszystko co musisz wiedzieć na temat klimatyzacji znajdziesz właśnie tu.

Pobierz katalogi i broszury dotyczące  wszystkich urządzeń marki Inventor.

Zainteresowany produktami marki Inventor. Szukasz szczegółowych informacji. Zapraszamy do kontaktu.